Ağrı Basın – Ağrı Haberleri – Sondakika Ağrı Haber

Ağrı’da 85 Üstü Vatandaşlar Evlerinde Aşılanmaya Başlandı

Ağrı’da 85 Üstü Vatandaşlar Evlerinde Aşılanmaya Başlandı
24 Ocak 2021 - 15:08 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.
Ağrı’da 85 Üstü Vatandaşlar Evlerinde Aşılanmaya Başlandı
Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü 85 yaş üzerindeki vatandaşların da aşılanmasına başlanacağını duyurdu.
Salı günü itibarıyla da huzurevlerinde ve bakım evlerinde kalan vatandaşlarla bu vatandaşların bakımında görev alan personelin aşılanmasına başlandığını anımsatan Koca, 90 yaş üzerindeki vatandaşların da aşılanmasına salı günü başlandığını bildirdi.
Koca, sağlık ekiplerinin 90 yaşından büyük vatandaşların evlerine giderek aşı uygulamasını yaptıklarını kaydetti.
85 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR EVLERİNDE AŞI OLACAK
Aşılama kapasitesinin her geçen gün artacağını ifade eden Koca, “Bilim Kurulumuzun yaptığı değerlendirmeyle perşembeden itibaren 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır. 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımız da evlerinde aşı olacaklar. Evlere aşı için giden ekibimizde hekim ve uzman sağlık personeli tam teçhizatlı olarak hazır bulunmaktadır. Aşı uygulama süresini artırsa da bu gruptaki vatandaşlarımız için en uygun şartlarda aşı yapılmasından yanayız.” değerlendirmesini yaptı.
Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü konu ile ilgili şu ifadeleri paylaştı.
“Değerli Vatandaşlarımız ;
85 yaş ve üzeri vatandaşlarımız Alo 182 hattı / MHRS Web – Mobil uygulaması üzerinden randevu alarak evlerinde aşı olmayı talep edebilecekleri gibi, aile hekimliklerinde ve hastanelerimizdeki aşı odalarından da aşılarını yaptırabileceklerdir.
Lütfen aşı olmak için randevu almayı unutmayın…
Aşılama işlemleriyle ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Covid-19 Aşı Bilgi ve Danışma Hattımızı (0472) 216 67 20 arıyarak bilgi alabilirler.”
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER