DAEŞ’ten kara propaganda! 16 Nisan’da…

DAEŞ teröristleri yeni bir kara propaganda yürütmeye başladı. Türkiye’nin en önemli gündemi olan 16 Nisan referandumunda

DAEŞ’ten kara propaganda! 16 Nisan’da…
08 Nisan 2017 - 10:30 'de eklendi ve 449 kez görüntülendi.

DAEŞ terör örgütü, aylık dergisi Rumiyah’ın 6 Nisan Perşembe günü yayınlanan 8. sayısının Türkçe versiyonunda “Allah’ın dışında başka kanun koyucu seçmek küfürdür” ifadesiyle şu skandal çağrıyı yaptı: “Referandumda ‘Evet’ diyenler kâfir olacağı gibi ‘Hayır’ diyenler de kâfir olur. Müslümanların hiçbir şekilde seçim sandıklarına gitmemesi, o sandıklardan ve mekânlardan uzak durması, [oy kullananlara] düşmanlığını ilan etmesi gerekir.”

”YAKIN, YIKIN, ATEŞE VERİN”

Açıklamada oy kullanılan mekanlara saldırı düzenlenmesi çağrısı yapıldı: “Tüm muvahhid kardeşlerimizden tüm oy kullanma mekânlarının hedef alınmasını istiyoruz. Oraları basın, yakın, yıkın ve ateşe verin. Hem tağutları hem de referandumda oy kullanarak onlara ibadet eden tüm kâfirleri ve müşrikleri öldürün.”

ARAPÇA GAZETEDE DE BENZER ÇAĞRI

DAEŞ, kara propagandasının işlemediğinin görünce Perşembe günü tekrar çağrı yaptı. Yayımladığı haftalık Arapça gazetesi al-Naba’da da, “Türkiye’de sandıklarda saldırılar düzenlenmesi” çağrısını yineledi. Teröristler, Türkiye hükümetini ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı kınadı, hiçbir Müslümanın sandığa gitmemesi gerektiğini belirtti.

”ELİNİZDEKİ EN GÜÇLÜ ARAÇLARI KULLANIN”

Türkiye’deki militanlarına, hem referandum sandıklarında saldırılar düzenleme hem de oy vermeye giden herkesi hedef alma çağrısında bulunan DAEŞ’in Arapça gazetesinde, “Elinizdeki en güçlü araç neyse onu kullanın ve maksimum kargaşa yaratın” ifadeleri yer aldı.

İLGİLİ HABERLER