Ağrı Haberleri – Sondakika Ağrı Haber
esturk.net

Başbakan: O Terörist Başı Hesap Verecek!

“14 Ağustos’u bekleyin diyor FETÖ terör örgütü 14 Ağustos önemli çünkü 14 Ağustos AK Parti’nin Türkiye’ye efsaneler yaşatan AK Parti’nin 15. kuruluş yıldönümüdür. Bu kuruluş yıldönümünü de AK Parti’ye yakışır şekilde anacağız. O gün hep beraber Genel Merkezimizde olacağız”

09 Ağustos 2016 - 16:49 'de eklendi ve 607 kez görüntülendi.
Başbakan: O Terörist Başı Hesap Verecek!

AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarından önemli satırbaşları şunlar:

“7 Ağustos bir milattı. İstanbul’da, Anadolu’nun her köşesinde beraberdik. İstiklal ruhu oradaydı, Çanakkale oradaydı, Abdülhamid de oradaydı, Atatürk de oradaydı, Nazım da oradaydı.

Cumhur oradaydı, cumhurun reisi, başkomutan da oradaydı. Biz, hepimiz oradaydık. CHP’si, MHP, onların saygıdeğer genel başkanları ve parti mensupları oradaydı.

Orada hepimiz İstanbul kadar muhteşemdik. İstanbul’da ve bütün Türkiye’de hep birlikte dünyaya bir mesaj verdik.

O mesaj, “Devletimiz milletimize aittir ve milletimiz birdir.” Eli kanlı darbecileri görmezden gelenler nihayet Türkiye’nin sesini duyabildiler. Bedduacı terörist başı da, onu kan dökmeye azmettirenler de dün Türk milletinin ihtişamını gördüler. Eşine rastlanmayan bir direniş ruhu ayağa kalktı.

“O TERÖRİSTBAŞI HESAP VERECEK”

O teröristbaşı Türkiye’ye gelecek hesap verecek. Türkiye’yi bombalatan Türkiye’nin silahını Türkiye’ye doğrutan o teröristbaşı hesap verecek. O eli kanlı katilden hesap sorulacak.

O din bezirganından, o hayasız yalancıdan mutlaka hesap sorulacak.

15 Temmuz ve 7 Ağustos’ta darbe defterini hiç açmamak üzere kapattık. Demokrasi için hükümet ve muhalefet olarak hepimiz oradaydık.

Ey şehitler size söz veriyoruz; Bu vatanı namerde çiğnetmeyeceğiz. Rengini sizin kanınızdan alan bayrağımızı hiç indirmeyeceğiz.

Ruhunu 1 dolar karşılığında satan müptezellere Türkiye’yi teslim etmeyeceğiz.

15 BİN ÖĞRETMEN, 10 BİN POLİS ATANACAK

Darbe teşebbüsünün hemen arkasından Merkez Bankası faiz düşürmeye devam etti ve ekonomiye güveni teyit etti. Darbe günü herkes panik olacak, kıtlık olacak, para çekme makinalarında para kalmayacak diye propaganda yaptılar. O gün hiçbir sıkıntı yaşanmadan devam etti. Borsa saldırıya rağmen çalıştı. Merkez Bankası piyasaya para bile sürmedi.

Hem darbeyi önledi, hem de piyasaya para verdi. Böyle milletin alnından öpülür. Darbeden sonraki 10 günde, 11 milyar doları Türk parasına çevirerek kan verdiniz, can verdiniz. Dolar kuru, Euro, bütün kurlar sadece uçak krizinde meydana gelen dalgalanmayı gördü. Borsa yükselmeye devam ediyor. Yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Konut kredilerinde faizi düşürmek için çalışmalara başladık.

Tüketici kredilerinde taksit sayısını artıracağız. Vatandaşlarımızın ödeme şartlarını daha da rahatlatacağız. Öğretmen, polis adaylarımıza müjde veriyorum. Önümüzdeki günlerde MEB yeni öğretim yılı için 15 bin sözleşmeli öğretmen alacak. Ayrıca, İçişleri Bakanlığımız 10 bin yeni polis alacak. Gençlerimizi bu şerefli mesleğe gitmeleri için çağrı yapıyorum.

Ekonomi yönetimimiz, tasarrufları artırmak, ihracatı teşvik için yeni kararlar aldı. Yatırımcı önündeki engelleri kaldırıyoruz. Bireysel emeklilik sistemini otomatik hale getiriyoruz. Plan Bütçe Komisyonu’na geliyor. Böylece bu sistemle önümüzdeki yıllarda en az 90 milyar tasarruf sağlayacağımızı hesap ediyoruz. Tasarrufları artırmak, büyük yatırımlar için Türkiye Varlık Fonu’nun kurulması için tasarıyı Meclis’e gönderdik.

14 AĞUSTOS RESTİ

14 Ağustos’u bekleyin diyor FETÖ terör örgütü 14 Ağustos’u bekleyin diyor. 14 Ağustos önemli çünkü 14 Ağustos AK Parti’nin Türkiye’ye efsaneler yaşatan AK Parti’nin 15. kuruluş yıldönümüdür. Bu kurulu yıldönümünü de AK Parti’ye yakışır şekilde anacağız. O gün hep beraber Genel Merkezimizde olacağız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER